VII fortas jau atviras lankytojams! | Karo paveldo centras
   Lietuvių   English   Pусский
Paremkite mus!

Karo paveldo centrasVII fortas jau atviras lankytojams!

2011, April 19

Turime džiugią žinią Kauno tvirtovės mylėtojams – Kauno tvirtovės VII fortas atveria savo vartus bei duris lankytojams! Iki visaverčio muziejaus dar toli, tačiau jau dabar kiekvienas besidomintis gali aplankyti fortą kaip turistinį objektą. Šiuo metu dirbame penktadieniais bei savaitgaliais ir laukiame Jūsų nuo 10:30 iki 18 val. VII forto informaciniame centre, įrengtame kareivinių kairiajame sparne. Nuo vasaros bei turistinio sezono pradžios dirbsime beveik kiekvieną dieną (atsižvelgiant į Jūsų susidomėjimą).

Ekskursinė programa sudaryta iš 45 min. trukmės kelionės po fortą, kurios metu išgirsite bei pamatysite daug įdomių dalykų. Kareivinių salėse jau pradėjome rengti istorinę ekspoziciją. Bilietukai bus labai gražūs, dėl to kažkiek mokami (bet tikrai nebrangūs – 6 Lt suaugusiam, 3 Lt vaikui, 0 litų vaikučiui). Be to, kaip gerai žinoma kiekvienam muziejininkui – naujai atsidariusio muziejaus pirmasis tūkstantis bilietų neša laimę visam gyvenimui!

Kartu su ekskursiniu aptarnavimu VII fortas yra parengęs keletą edukacinių programų, skirtų Lietuvos moksleiviams. Mūsų edukacija skirta tiems, kurie nesiruošia apsiriboti privalomu mokyklos žinių lygiu, o siekia tikrojo pažinimo bei aukštos erudicijos. Jau siūlome šias programas:

1. Ginklo kelias: nuo titnago iki kulkosvaidžio. XIX — XX a. šaunamųjų ginklų istorija gyvai.
2. Pirmasis Pasaulinis karas Lietuvoje: per svetimų valstybių dvikovą savosios valstybės atkūrimo link.
3. Kauno miesto istorija jo žemėlapiuose: gimtojo miesto raida XVIII — XX amžiuose.
4. VII fortas — lietuviška tragedija: Žydų genocidas VII forte 1941 metais.

Ir jau kaip tai tapo įprasta mūsų forte, bus daug įdomių renginių – nuo Atvirų vartų dienos iki teatralizuotų karo istorijos festivalių, nuo sezoninių pratybų iki gimtadienių Jūsų vaikams (ir anūkams).

Sekite naujienas mūsų svetainėje bei Facebook’o kanale “Kauno tvirtovės VII fortas“.

Kauno tvirtovės VII forto įgula.
Kontaktai

VšĮ Karo Paveldo Centras
Archyvo g. 61,
Kaunas

Tel: +370-655-66550

El. Paštas: info@karopaveldas.lt